Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/augustus/domains/niepolomice.info.pl/public_html/ubezpieczenia/include/header.php on line 3
Ubezpieczenia - Julian Terczyński - wzory pism
Zapraszamy:
poniedziałek - piątek: 8 00 - 18 00
sobota: 8 30 - 13 30
wielkość czcionki: A- A A+

wzory pism

Umowa kupna-sprzedaży pojazdu

Umowa kupna-sprzedaży pojazdu stanowi podstawę prawną do tego, aby przerejestrować i ubezpieczyć zakupiony pojazd. Do chwili wydania przez wydział komunikacji karty pojazdu oraz dowodu rejestracyjnego stanowi także dokument niezbędny podczas kontroli drogowej. Bez umowy kupna-sprzedaży w świetle prawa transakcja nie miała miejsca, zatem nie można rościć praw posiadania pojazdu.

Pobierz w formacie:

.doc Microsoft Word .odt Open Office .pdf Adobe Acrobat Reader

Umowa darowizny pojazdu

Umowa darowizny pojazdu stanowi oświadczenie o przekazaniu praw własności pojazdu na osobę obdarowaną bez udziału pieniężnego. Podobnie jak umowa kupna-sprzedaży ten dokument jest niezbędny podczas rejestracji i ubezpieczenia.

Pobierz w formacie:

.doc Microsoft Word .odt Open Office .pdf Adobe Acrobat Reader

Oświadczenie sprawcy o kolizji drogowej

Oświadczenie sprawcy o kolizji drogowej może być sporządzone w razie wypadku jeśli nie wystąpiły w nim ofiary i nikt nie został poszkodowany. Jest to porozumienie pomiędzy uczestnikami wypadku, które można zawrzeć bez udziału policji. Oświadczeni potwierdza przebieg zdarzenia, nie przesądza natomiast o winie. Stanowi niezbędny dokument dla ubezpieczyciela, który wycenia koszty naprawy pojazdu.

Pobierz w formacie:

.doc Microsoft Word .odt Open Office .pdf Adobe Acrobat Reader

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia może być sporządzone jeśli ubezpieczony chce zmienić firmę ubezpieczającą, gdy ma miejsce zakup lub sprzedaż pojazdu. Umowa z ubezpieczycielem jest ważna zawsze przez okres 12 miesięcy i odnawia się automatycznie po tym okresie. Umowę ubezpieczenia można wypowiedzieć najpóźniej jeden dzień przed jej zakończeniem, w przeciwnym wypadku zostanie ona przedłużona. W wypadku zakupienia pojazdu jego nowy właściciel ma prawo do wypowiedzenia umowy w ciągu 30 dni od chwili dokonania transakcji.

Pobierz w formacie:

.doc Microsoft Word .odt Open Office .pdf Adobe Acrobat Reader

Skontaktuj się z nami
biuto: tel. 012 281 34 44
tel./fax. 012 281 11 73
dom: tel. 012 281 28 78
tel. kom. 0 601 822 928
Rynek 16
32-005 Niepołomice
Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Julian Terczyński
wszelkie prawa zastrzeżone 2011
Strony www